سه هزار و 600 کیلوگرم مواد غذایی فاسد در سلماس معدوم شد

رییس مرکز بهداشت سلماس گفت: سه هزار و 600 کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد که طی سال جاری از بازار و اصناف این شهرستان کشف و ضبط شده بود، با دستور قضایی معدوم شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ وشنک مرحمتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مقدار مواد غذایی شامل فرآورده‌های لبنی، پروتئینی، تنقلات و انواع نوشیدنی بود که به علت تقلبی بودن، رعایت نکردن شرایط نگهداری، سپری شدن تاریخ مصرف و نداشتن مجوزهای بهداشتی امحا شد.

وی افزود: در ماه جاری نیز بیش از 400 کیلوگرم انواع مواد غذایی تاریخ گذشته و غیر قابل مصرف توسط بازرسان بهداشت محیط این مرکز در بازرسی از اصناف کشف و ضبط شد.

 وی با بیان اینکه در ادامه روند فعالیت های نظارتی بازرسان این مرکز، 15 واحد صنفی متخلف به جهت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی اخطاریه 24 ساعته بهداشتی دریافت کردند، افزود: هشت تیم گشت مشترک ستادی از 47 واحد صنفی و کارشناسان محیطی نیز از 185 واحدهای صنفی چهارگانه در این شهر بازدید کرده اند.

رییس مرکز بهداشت سلماس  اضافه کرد: در زمینه نظارت بر عرضه مستقیم مواد غذایی و خوراکی سالم بازرسان این مرکز در سه روز گذشته 100 مورد بازدید از اماکن انجام داده و از 11 مورد از مواد تهیه شده در مراکز عرضه غذای آماده برای تایید سلامت نمونه برداری کردند.

مرحمتی  با اشاره به صدور تاییدیه صلاحیت بهداشتی مختلف گفت: پروانه فعالیت 15 واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی تمدید نشده است.

وی تاکید کرد: 142 مورد پیگیری شکایات مردمی و 10 مورد پیگیری اخطاریه‌های صادر شده بهداشتی در گذشته در دستور کار بازرسان این مرکز بوده و علاوه بر آن پیگیری‌های لازم درباره عدم برگزاری مناسبتهای جشن ومجلس ترحیم به توجه به وضعیت موجود شهر سلماس  انجام شد وممانعت شد.

به گزارش ایرنا، سلماس با 220 هزار نفر جمعیت دارای چهار هزار و 800 واحد صنفی و 2 هزار و 32 مرکز تهیه ، توزیع و فروش مواد غذایی فعال است.