دیدار مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی با فرماندار سلماس

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی با فرماندار سلماس دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی به همراه معاونین و کارشناسان اداره کل با فرماندار سلماس در محل دفتر فرماندار سلماس در خصوص مسایل و‌ مشکلات حوزه اشتغال و کار آفرینی دیدار و گفتگو کرد.
 مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی در این دیدار افزود: تنظیم و نظارت بر روابط کار، ایجاد و توسعه ارتباط بین تشکل های کارگری و کارفرمایی و شرکای اجتماعی، توسعه و گسترش تعاونی ها و بهبود معیشت قشر کارگر از دیگر اهداف این اداره کل به شمار می رود.
رضا نقی زادهاظهار داشت: امروز مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری و دولتمردان تدبیر و امید و تمام مسوولان نظام مساله اشتغال و بیکاری جوانان است و باید از تمام ظرفیت ها در جهت ایجاد اشتغال و رفع بیکاری موجود استفاده کنیم.
وی ادامه داد: دولت اقدامات خوبی در جهت ایجاد اشتغال جوانان انجام داده است که نباید آن را نادیده گرفت که از جمله آنها می توان به طرح های اشتغال روستایی و فراگیر اشاره کرد.
این مسئول با اشاره به اینکه طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری و طرح اشتغال فراگیر همزمان با سراسر کشور در این استان نیز در حال اجراست، اضافه کرد: با حمایت مدیریت ارشد استان در حوزه اشتغال پایدار روستایی و عشایری، آذربایجان غربی با 34 درصد بیشتر از سهم استان در پرداخت تسهیلات، رتبه خوبی در کشور دارد.
نقی زاده بیان کرد: با ابلاغ بخش دوم اعتبار مربوط به این طرح، شاهد شکوفایی و رونق بخش اشتغال استان به ویژه در حوزه روستایی خواهیم بود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی همچنین با حضور در مسجد روستای چیچک سلماس گفت: مردم می توانند در صورت داشتن طرح اشتغال در حوزه روستایی و عشایری با ثبت نام در سامانه کار و تصویب طرح در کمیته های مربوطه، نسبت به دریافت تسهیلات در راستای ایجاد اشتغال اقدام کنند.
وی با استقبال از پیشنهاد مردم روستای چیچک مبنی بر اجرای طرح گاوداری 10 هزار راسی در این روستا افزود: در زمینه دریافت تسهیلات و راه اندازی گاوداری به مردم روستا کمک می کنیم.
این مسئول ادامه داد: با ابلاغ بخش دوم اعتبارات طرح های اشتغال روستایی و عشایری ، مردم این روستا با طی مراحل اداری می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.
مرتضی اصغری، فرماندار سلماس نیز در این دیدار گفت: امیدواریم با تخصیص بخش دوم اعتبارات، این شهرستان در اولویت دریافت اعتبار قرار گیرد.
سهم شهرستان سلماس از طرح اشتغال روستایی و فراگیر در مجموع حدود 179 میلیارد ریال بود که بیش از میزان ابلاغی، تسهیلات در شهرستان به ویژه در حوزه روستایی پرداخت شده است.