سلماس آماده مقابله با هرگونه حوادث احتمالی است

فرماندار شهرستان سلماس گفت: با اعلام شورای هماهنگی مدیریت بحران، سلماس برای مقابله با هرگونه حوادث احتمالی علی الخصوص سیل آماده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری پیش از ظهر روز پنج شنبه در جلسه شورای هماهنگی  مدیریت بحران این شهرستان که در محل سالن جلسه شهید سالمی فرمانداری تشکیل شد با اشاره بارش برف و بارن اخیر در سطح شهرستان اظهار داشت: تمامی دستگاه ها موظف به حفظ صد در صدی آمادگی خود برای مقابله با سیل احتمالی می باشند و اعضای شورا باید تدابیر و تمهیدات لازم برای پیشگیری، مدیریت و اقدامات بهنگام در زمان مواجهه با شرایط بحرانی بیاندیشند.

وی اظهار داشت: خروج مدیران از شهرستان ممنوع بوده و تمامی مرخصی‌های مدیران و کارشناسان اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان لغو است؛ مدیران باید تا زمان پایداری شرایط جوی و اعلام شرایط عادی از سوی فرمانداری، در شهرستان حضور داشته باشند.

فرماندار سلماس تصریح کرد: با توجه به احتمال آبگرفتگی معابر لازم است تا تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز از سوی دستگاه های مختلف تأمین و در نقاط حساس و حادثه خیز شهرستان مستقر شود.

اصغری با تأکید بر لزوم توجه به شایعات و پیگیری اخبار از سوی مراجع رسمی تأکید کرد: اطلاع رسانی ها، هشدارها، تذکرات، گزارش‌ها و پیام‌ها فقط از سوی فرماندار به‌عنوان رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران صورت می‌گیرد و ادارات از اقدامات فردی در اطلاع رسانی پرهیز کنند.

وی تصریح کرد: با اعلام شرایط عادی و رفع بحران احتمالی، کمک های مردمی جمع آوری شده در سطح شهرستان را برای کمک به مناطق سیل زده استان های شمال کشور ارسال می شود.

فرماندار سلماس با اشاره به نقش آگاهی بخشی در پیشگیری و مدیریت بحران از اداره مخابرات خواست تا نسبت به اطلاع رسانی از طریق تلفن ثابت و پیامک به شهروندان اقدام کنند.