با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی؛

به مناسبت روز ولادت باسعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، ویژه برنامه روز پرستار در شهرستان سلماس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ فرماندار شهرستان سلماس شامگاه روز گذشته در مراسم روز پرستار در تالار آناهیتا ضمن تبریک و شادباش ولادت باسعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار  اظهار داشت: پرستاران فرشتگان سپید قامتی هستند که با مهربانی و لطف در سخت ترین لحظات بیماری و درد، التیام بخش تن های رنجورند و مایه آرامش و آسایش بیماران، تا آنکه دوباره گوهر سلامتی را بازستانند و شکر گذار خدای رحمان گردند.

مرتضی اصغری همچنین اظهار داشت: همت بی منت و تلاش ستودنی پرستاران در یاری رسانی به خلق و تحقق وعده ارزشمند دولت مردان تدبیر و امید در اجرای طرح ارزشمند تحول نظام سلامت کشور، تلاشی عظیم و ماندگار است که بی شک مورد رضایت حضرت حق و عموم مردم رشید و مهربان ایران اسلامی است.

امام جمعه سلماس در ادامه این مراسم ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار گفت: نقش پرستار در فرآیند درمان را به عنوان نقش حاشیه ای در نظر نمی گیریم بلکه به عنوان نقشی اصلی و حیاتی است.

حجت الاسلام سید محمد موسوی تصریح کرد: ایجاد روحیه نشاط و شادمانی و امید در بیماران یکی از تلاش های مهم پرستاران است.

همچنین گفتنی است فرماندار شهرستان  سلماس  بعد از  اجرای مراسم روز پرستار به همراه امام جمعه و تنی چند از مسئولین به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار با حضور در بیمارستان خاتم الانبایء با اهداء هدیه این روز را به آنها تبریک گفت.

مرتضی اصغری همچنین از بخش های مختلف بیمارستان از جمله اورژانس و دیالیز و ... بازدید و در جریان روند خدمات صورت گرفته به شهروندان عزیز قرار گرفتند.

وی در این دیدار بر ضرورت ارائه خدمات مطلوب تر به مردم تاکید کرد و ادامه داد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید خدمات خوبی در سطح جامعه شاهد هستیم که اجرای طرح تحول نظام سلامت یکی از این اقدامات است.

فرماندار سلماس بیان کرد: در مدت اجرای طرح تحول نظام سلامت تحول خوبی در بخش بهداشت و درمان شهرستان شاهد هستیم و در توسعه بخش های بیمارستان و تجهیزات کارهای مطلوبی به نسبت گذشته صورت گرفته ولی باید در جهت جذب پزشکان متخصص تلاش های بیشتر صورت گیرد.